Baza wiedzy

Najczęściej zadawane pytania

Nie. Świadczenia udzielane w NZOZ OMNI-MED Zofia Stojak są realizowane w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia i są bezpłatne. Potrzebne jest jednak skierowanie od lekarza ubezpieczenia zdrowotnego.  

Do rejestracji w przypadku rehabilitacji domowej konieczne jest skierowanie do poradni rehabilitacji domowej. Do pielęgniarskiej opieki długoterminowej domowej potrzebne jest skierowanie do objęcia pielęgniarską opieką długoterminową i skala oceny świadczeniobiorcy (skala Barthel). Jeżeli pacjent jest uprawniony do szybszej realizacji świadczenia np. dzięki orzeczeniu o znacznym stopniu niepełnosprawności, legitymacji osoby represjonowanej/kombatanckiej, to należy wziąć dokumenty poświadczające te uprawnienia. Warto dodatkowo przynieść kartę informacyjną z pobytu w szpitalu (jeżeli był w ostatnim roku). Wzory dokumentów potrzebne do rejestracji można pobrać przechodząc do zakładki „Pliki do pobrania”.

Rejestracji dokonuje osoba spokrewniona lub opiekun pacjenta. Z uwagi na domowy charakter opieki i rehabilitacji wszystkie wizyty wykonywane są w domu u pacjenta. To my przychodzimy do pacjenta, a nie pacjent do nas.

Kolejki są różne w zależności od trybu przyjęcia pacjenta (pilne, stabilne, orzeczenie, kombatant etc.) i wahają się od kilku tygodni do kilku miesięcy oczekiwania. W opiece długoterminowej kolejka nie jest możliwa do wyznaczenia ze względu na charakter prowadzonych usług, które często trwają kilka lat u jednego pacjenta. Najważniejsze dla pacjenta jest jak najszybsze zarejestrowanie skierowania.

Oferta aktualnie prowadzonych szkoleń można znaleźć w zakładce „Usługi – Kształcenie podyplomowe” lub „Aktualności. Jeżeli nie widzisz interesujących Cię szkoleń zadzwoń, a postaramy się odpowiedzieć na Twoje pytania. 

Nie widzisz odpowiedzi na swoje pytanie?

Skontaktuj się z nami!